Manifest

13652787_10154269739439449_652953218_n

Efendim merhabalar,

Bu yazıya yukardaki manzaranın etkisi altında yazmaya başladığım doğrudur. Kendisi ve ortamını çok sevdiğim için sizler de bu yazıyı okurken yukardaki fotoğrafla yazıya başlamanızı istedim. Malum bayram tatilinde ŞOK bir kararla şirket olarak biz de tatil yapmaya karar verdik.

“NASIL YAAEEE ???” Dediğinizi duyar gibiyim ama yaptık valla.

Tabi bünye pek alışkın olmayınca ilk birkaç gün kalp çarpıntısı ve manik depresif etkiler görüldü. Ama sonra insan alışıyor tabi 😉 .

Ben de biraz aile ile takılma, biraz da gezme tozma yapma fırsatı buldum. Gezme tozma kapsamında Silifke-Alanya-Olimpos-Kaş-Kemer civarlarını hızlıca turladım, ekstra merak eden olursa özelden detaylarını sorabilir 😉 .

Bu yazının olayına gelecek olursak, uzun zamandır süre gelen sorgulamalarım neticesinde her yönüyle biraz daha keskin bir insan olmaya çalışıyorum. Bu keskinlik kimilerine göre dengesizlik, kimilerine göre abartma kimilerine göre anlamsız gelebilir. Bununla birlikte keskin olma anlayışım doğrultusunda bazılarının kalbini kırma ihtimalimin arttığı da açık bir gerçek. Lakin okumalarım ve yaşadıklarımdan yaptığım çıkarımlara göre hayallerime ulaşabilmek için baya keskin bir bünyeye ve kaya gibi sağlam bir auraya sahip olmak gerekiyor. Bunun sonucunda beni daha iyi anlayabilmeniz için, nasıl bir insan olduğumu veya olmaya çalıştığımı aşağıya manifestom olarak yazıyorum.

Aşağıda yazan gibi bir insanım veya olmaya çalışıyorum, bilginiz olsun efenim. Burayı sürekli güncellemeye çalıştığımı bilmenizi isterim. Ayrıca isteyen arkadaşlar ara ara bakarlarsa aradıklarını bulabileceklerini düşünüyorum 🙂 .

Code-of-Hammurabi


Berkay’s Code  – ß

1) Hayallerimle dalga geçen insanları direk hayatımdan çıkarırım. Eğer ortada bir zorunluluk var ise ilişkiyi mümkün olduğunca azaltırım.

2) Beni eleştiren insanları çok severim. Bu her eleştiriyi kabul edeceğim anlamına geldiğini düşünmeyin, lakin en keyifli arenanın düşüncelerin havada birbirleriyle çarpıştığı bir ortam olduğunu düşünüyorum.

3)En çok sevdiğim ekip arkadaşı, ekibi daha iyi bir noktaya götürebilmek için hunharca itiraz edip hayallerini sonuna kadar savunan kişidir. Hayali olmayan ekip arkadaşları beni sıkar.

4) Benim bilmediğim bir konuda uzmanlığı olan insanlara acayip saygı duyar ve onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanırım.

5) Çok zor beğenirim, özellikle de potansiyeli olduğunu düşündüğüm insanların ortaya daha iyi şeyler koymaları için onların işlerini daha da zor beğerim.

6) Birlikte çalışmaya yeni başladığım tasarımcılarla uzaktan iş yapmaktan kaçınırım, çünkü hem istenildiği gibi olmaz hem de hızlı değişiklik yapılması istendiğinde işler arap saçına döner.

7) Dizileri izlemem. Özellikle de uzun süren serili dizileri izlemem. Çünkü kendileri, içinde seni o ekrana bağlayabilmek için türlü türlü akıl oyunları yapılan ve sana entellektüel anlamda hiçbir şey katmayan bir zaman kaybı. Kendini bir gün boyunca bir odada tutup Game of Thrones yada Narcos izleyebilirsin. Fakat o günün sonunda o günü hipnotize olmuş bir şekilde geçirmekten başka elinde kalan hiçbir şey olmayacak. Ve sen sadece hayatının bir gününü başkalarının para kazanmasını için ürettiği bir şeye öküzün trene baktığı gibi bakarak vakit geçireceksin. Keep in mind bro 😉 .

8) “Ybias” kesinlikle “akia” kuralını bozma, sonra sıkıntı çıkıyor. İpucu: MetalGitar

9) Çevreni hayran olduğun insanlarla kapla, özellikle en yakınların mutlaka bir yönlerine hayran olduğun insanlar olsun.

10) Kimseye maille teklif gönderme !!!

Hepinize şimdiden bundan sonraki yolculuğumuz için saygılar, sevgiler.

En iyi günlerimizi daha yaşamadık 😉 . . .