Ne biri benim hakkımda mı konuştu O_o ???

Efendim merhabalar merhabalar,

Uzun süredir buralara pek uğrayamamıştım. Bu aralar buraları daha fazla kullanmaya çalışacağım. Peki neden bu aralar buralarda pek görünmüyorsun derseniz, bunun sebebi çok net bir şekilde liseden beri hayalini kurduğum ufak ev stüdyoma artık kavuşmuş olmam. Bu ev stüdyosuyla ne yaptın şimdiye kadar dersiniz, onu da aşağıya bıraktım, bir ara dinlersiniz kendilerini 🙂 .

 


Ön konuşmayı bitirdikten sonra asıl meseleye gelebilirim bence. Bundan yaklaşık 1 ay önce sizlerden aşağıdaki metinle başlayıp yine bu linkten tüm metni görebileceğiniz kendimi değerlendirme formlarını sizlerin doldurmasını ve beni eleştirmenizi istemiştim.

Efendim merhabalar,

Bugün sizlerin karşısına ilginç bir istekle çıkmaktayım. Biliyorsunuz şu an itibariyle 9327 gündür hayattayım. Nefes almak ve yemek gibi işlerden vakit buldukça hayatla aramdaki meseleyi aydınlatmaya çalışıyorum. Bu noktada uzun zamandır düzgün bir şekilde eleştirilmediğimi düşünmekteyim. Gerçi içinde bulunduğumuz yoğunluktan dolayı da olabilir ama bu sonucu değiştirmiyor tabi ki.

Bu noktada sizlerden aşağıdaki sorulara cevap vermenizi istemekteyim. Bu form tamamen anonymous olduğu için içinizden geldiği gibi bu soruları cevaplamanızı istemekteyim…….

Sağolsun 13 harika insan beni eleştirme zahmetine katlanıp, değerli dakikalarını benim bu isteğim için ayırdılar. Kimler olduğunu bilmediğim bu 13 değerli insana burdan tekrar tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. O değerli 13 insan sayesinde 1 ay öncekinden daha farklı biriyim. Tekrar o 13 değerli insana teşekkür ediyorum.

Bununla birlikte bu formu sadece 13 kişinin doldurmasının sebebini de, bu formu doldurma görevini spesifik olarak belli kişilere vermemek olarak görüyorum. Bir görevi bir kişiye değil herkese verirsen aslında o görev kimsenin değildir sonuç olarak 🙂 . Dolayısıyla bu olaydan kendime çıkarımım, bundan sonra böyle bir form açarsam kimin dolduracağı konusunda biraz daha spesifik olmaya çalışacağım.

Formda değerli 13 insanın neler yazdığına gelecek olursak.

Forma yazılan tüm değerli yorumlara şu linkten erişebilir, kendilerini teker teker okuyabilirsiniz.

Peki tamam bunları okuduk da  ne değişti şimdi ne oldu diye soracak olursanız. Formda değerli 13 insan tarafından yazılan ve geliştirmem gerektiği  düşünülen yönlerimi aşağıda sıraladım.

1) Konular hakkında yüzeysel değil daha derinlemesine bilgi edinmek.
2) Görüşmelere geç kalmamak.
3) İnsanlara karşı daha açık olmak.
4) Buzdolabında yemek unutmamak.
5) Sessiz olmam gereken ortamlarda sesli konuşmamak.
6) Daha az Nutella yemek.
7) Daha az geyik yapmak.
8) Kendime ve sağlığıma daha fazla vakit ayırmak.
9) Hep yenilikçi fikirler aramak yerine biraz daha düzene ayak uydurmak.
10) Konuşurken kullandığım sözcükleri daha dikkatli seçmek.
11) Halı sahada daha çok ortanın ortasında oynamak.
12) Yazdığım yazıları daha çok kontrol etmek.
13) Tartışmalarda daha sağlam bir duruş sergileyerek ve daha akılcı olabilmenin yollarını aramak.
14) “Başkan” ve “Bu noktada” kelimelerinin kullanımını azaltmak.

Bunların hepsini teker teker düşündüğümü ilk olarak belirtmek isterim. Ama tabi ki bunların hepsine katılmamakla birlikte, bazılarının da ciddi anlamda bakış açımı geliştirmemde büyük katkı sağladığını ifade etmem gerekir.

Genel olarak bu formun ve aldığım aksiyonun nedeni ve sonuçlarından bahsedecek olursak. İnsanın kendine, dışardan bir gözle bakabilmesi çok değerli bence. Ben bu form sayesinde biraz da olsa buna eriştiğimi düşünüyorum. Bu form bana, kendime farklı açılardan bakabilme imkanı verdi. Bunun da kendi gelişimime çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Dolayısıyla, tekrar tekrar bu formu dolduran değerli 13 kişiye saygı ve sevgilerimi gönderirken, siz okuyucularıma da böyle aksiyonlar içine girmenizi tavsiye ediyorum.

Efenim büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim.

Sağlıcakla kalın 🙂 .

 

One response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *