Peki ya, biz bu işe neden başlamıştık ?

Efendim merhabalar merhabalar ve tekrar merhabalar. Girişimcilik ile ilgili bir şeyler yazmayalı baya zaman olunca, artık bunu kendime bir görev bilip bilgisayarın başına geçtim ve aklımdakileri yazıya dökmeye karar verdim.

Bugünkü yazımızda sizlere aslında sorular soracağım. ( Evet yanlış okumadınız, şu şöyledir, bu döyledir diye ahkam keseceğimi sandıysanız yanılıyorsunuz. Amacım sorumlarla güzel sohbetler ve öğrenmeler yaratmak 😉 ) Bu soruların hepsi direkt olarak kendimizle ilgili ve özellikle girişim kurucularının kendilerine her gün sordukları veya sormaları gereken sorular olduğunu düşünmekteyim.

“Peki nedir bu sorular ?”

Diyince, ön sıralarda oturup, günü gününe not alan okuyuculardan beklenti aşağıdaki gibi oluyor.

Önerilen Okuyucu Reaksyonları !!!

**Bende tam bu soruyu bekliyordum, yapıştır gelsin !!!

**Soru gelecekse cevap Anadolu Hayat Emeklilik ( :S asşldhaşlfgdafa ) !!!

**Bana koymaz oğlum ÖSS derecem var benim. ( Gerçi şimdi LYS’mi oldu bu neyse aramızda genç arkadaşlar varsa düzeltir zaten 😉 . )

Fakat aramızda bulunup da gelecek olan sorulardan tedirgin olan arkadaşları da düşünerek tatlış bir girizgah yapmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Şimdi yukardaki Jack kardeşimiz gibi gerginlik yapmanın, telaşa kapılmanın hiç alemi yok bence. Günün sonunda amacımız, hayatımızı “Yaşadım Diyebilmek İçin” bir tık daha kendimizi yine kendimize anlatmak. Böylelikle kendimizi biraz daha “İNSAN” normlarına yaklaştırmayı hedefliyoruz.

Peki nedir bu “İNSAN” normları derseniz. Burada Heinriche Müller’in ilk olarak dile getirdiği, sonrasında Nietzsche’nin eserlerin tabiri caizse yardırdığı “Üstün İnsan” ve “Son İnsan” kavramlarını biraz daha incelemek gerekebilir. Bu noktada konuyu dağıtmamak adına okuyuculara ev ödevi olsun, biraz yukarda yazdıklarımı Google’layın karşınıza çıkanları okuyun, bakın çok tatlış ve bir o kadar da ilginç bir gün geçireceksiniz, diyor ve konumuza geri dönüyorum 😀 😀 .

Not: Gerçi çok tatlış olmayabilir, konuyu nasıl ele aldığınıza göre değişecektir muhtemelen. Yine de okuyun ama mutlaka 😉 .

Peki geldik sorulara, iki saattir bıdır bıdır edip, lafı dolandırdığımız soru neydi ???

Şimdiden söyliyim soru öyle “OWWWwwwwwvvvvv” diyeceğiniz, hayatın anlamını bulacağınız bir soru olmayacak fakat kendisine çok önem verdiğim için size yukarda verdiğim Google’lama ev ödevinizi yapmanız için 48 saat vereceğim. Aşağıya da bu soruyla ilgili bir ipucu bırakacağım. Umarım ipucu sizi daha önce sormadığınız soruları sormaya, düşünmediğiniz şeyleri düşünmenizi sağlar. Efenim iyi pazartesiler, iyi kafa yormalar 🙂 .

One response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *