Güzel şarkı nasıl ve ne zaman yazılır ?

NOT: “AAA BERKAY BLOG YAZMIŞ, GİRİŞİMCİLİKLE İLGİLİDİR” FALAN DİYEN OKURLARI ŞİMDİDEN UYARIYORUM, alakası yok. HAE HALA OKURUM DİYOSANIZ. Buyursunlar 🙂

Tabii insan meraklanıyor, acaba bu genç yukarıda gördüğünüzün cevabıyla ilgili bir şeyler mi yazacak diye. Şimdi durum şudur ki, şimdiye kadar şöyle haldır haldır dinlediğim güzel bir şarkı yapabilmiş değilim. Bu yazıda hep birlikte bu sorunun cevabını aricaz. Peki bu konu nereden çıktı diyenlere cevabım şudur ki, bu aralar müziğe biraz daha fazla zaman ayırıyor olabilirim.

Peki cidden güzel şarkı ne zaman yazılır ? Bir kere bence cidden şarkı yapmak istiyor olman lazım. Yani ben hatırlamıyoum ki yemek yapmak isterken birden şarkı çıkıversin Hea peki “Berkay şimdiye kadar kaç şarkı yazdın ?” diceksen, bunun da cevabı 10 küsür. Hatta kaydını internet ortamında bulabileceğiniz tek şarkı da şudur:


Peki şarkı yapmayı istemek yeterli mi sadece? Şu an yaşadığım durumdan alıntı yaparak cevap verim, alakası yok. Böyle ciddi ciddi hadi ben bir şarkı yapim diye oturunca olmuyor yani.

Ben olayı şöyle çözmeye çalışıyorum. Güzel bir akor dizisi, anlatmak istediğim bir hikaye ya da bir mesaj yakalayınca onları not alıyorum . İşte bir zaman hadi şunlara bir bakim deyince ortaya bir şeyler çıkıyor.

Hae her şey planlı olmuyor tabii, ağlayarak şarkı yapmışlığım da vardır, lakin; istisnalar kaideyi bozmaz :D.

Yani durum şudur ki, bu olayın bir sonu başlangıcı falan yok gibi, dolayısıyla bu yazıyı okuyan tatlış okurlar yorumlarıyla sohbete yön verirlerse sevinirim. E tabi o kadar müzik konuşunca  bir şarkıyla veda etmeden olmaz. Adamlar yapmış dediğimiz bir parça, efenim buyursunlar :).

 

2 responses

 1. Bro, hic sarki yazmadim ya. niye yazmadim?
  cunku herhangi bir enstruman da calmiyorum – ve bence sarki yazma yolunda onemli bir arti bu. bunu okuyucularina hatirlatmak istedim.

  peki ya sen bu sorunun cevabini aramak icin niye ulkemizin nadide soz yazarlarina ulasmiyorsun? bir kac mailina bakar. Fettah Can iyiymis diyolar :p

  sen Berkay’sin, buyuk dusun

  bir de aklima geldi, benim liseden alt donemden bir cocuk vardi, soundcloud da hos sarkilari var: https://soundcloud.com/ahmet-ali-arslan

 2. Abi Fettah Can karşime hemen yapıştırıyorum twitter’dan 😀

  Soundcloud tavsiyesi içinde ayrıca müteşekkirim, öperim 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *